Pierwsze doniesienia o nowym składzie władz Bytowa: Jadwiga Dąbek i tajemniczy techniczny specjalista

Pierwsze doniesienia o nowym składzie władz Bytowa: Jadwiga Dąbek i tajemniczy techniczny specjalista

Bytów, małe miasto na Pomorzu, niedługo pozna swojego nowego wiceburmistrza. Wstępne informacje sugerują, że to stanowisko obejmie Jadwiga Dąbek. Dąbek ma doświadczenie zawodowe zarówno w obszarze informacji turystycznej, jak i gastronomii. Przed laty była zatrudniona w punkcie informacji turystycznej, a następnie sprawowała funkcję menadżerki w popularnej restauracji znajdującej się w bytowskim zamku. Została określona jako osoba, której zaufał burmistrz Ireneusz Gospodarek.

Zdobyliśmy wiarygodne dane z kilku źródeł potwierdzające, że Jadwiga Dąbek jest kandydatką do roli wiceburmistrza Bytowa. Trwają intensywne rozmowy na ten temat, co zapewnił również burmistrz Gospodarek. Przewiduje on, że nazwiska nowych wiceburmistrzów zostaną ujawnione najpóźniej do środy 15 maja.

Nie jest to jednak jedyna zmiana w strukturach władzy Bytowa. Drugim wiceburmistrzem ma zostać osoba posiadająca wykształcenie techniczne. Na liście spekulacji pojawiło się nazwisko Zbigniewa Bińczyka, dawnego dyrektora lokalnego szpitala. Jednakże zarówno on sam, jak i burmistrz Gospodarek zdementowali te plotki. Burmistrz potwierdził jedynie, że drugim wiceburmistrzem będzie specjalista ds. infrastruktury.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, Ireneusz Gospodarek nie planuje utworzenia stałej koalicji. Oznacza to, że stanowisko wiceburmistrza nie zostanie obsadzone przez żadną osobę z innej partie politycznej, na przykład radnego – tak jak miało to miejsce w poprzedniej kadencji, kiedy wiceburmistrzem był Mateusz Oszmaniec. Szef miasta zapowiedział wyłącznie zatrudnienie osób niezwiązanych z lokalnymi strukturami politycznymi.