Przemysław Krawczyński potencjalnym kandydatem na wiceburmistrza Bytowa do spraw technicznych

Przemysław Krawczyński potencjalnym kandydatem na wiceburmistrza Bytowa do spraw technicznych

Wieści z Bytowa wskazują, że Przemysław Krawczyński ma objąć stanowisko wiceburmistrza odpowiedzialnego za kwestie techniczne, w tym za inwestycje. Te informacje potwierdziły różne źródła, a dodatkowo potwierdzenie nadeszło od ojca Przemysława – Andrzeja Krawczyńskiego, który również piastował tę funkcję pod przewodnictwem Ryszarda Sylki. Jak się wydaje, nowy burmistrz Ireneusz Gospodarek planuje zacieśnić współpracę z młodszym pokoleniem rodziny Kraweczyńskich.

Huczne obgadywania rozpoczęły się w piątek rano, kiedy dowiedzieliśmy się, że Jadwiga Dąbek, która wcześniej pracowała w informacji turystycznej i restauracji zamkowej, ma objąć stanowisko wiceburmistrza ds. społecznych, oświaty i kultury. Negocjacje z nią są już na ukończeniu. W międzyczasie pojawiła się informacja o potencjalnej nominacji Przemysława Kraweczyńskiego na stanowisko wiceburmistrza.

Ojciec Przemysława, Andrzej Kraweczyński, potwierdził, że jego syn prowadzi rozmowy z Ireneuszem Gospodarkiem na temat pełnienia funkcji wiceburmistrza. Wciąż jednak nie podjęto żadnej decyzji i Andrzej Kraweczyński uważa, że jest za wcześnie na jakiekolwiek oficjalne ogłoszenia. Z synem rozmawiał osobiście, ale odmówił bezpośredniego kontaktu z prasą. Ojciec nadmienił również, że jego syn zyskałby ogromne doświadczenie, gdyby przyjął propozycję Gospodarka. Andrzej Kraweczyński doświadczenie zdobywał pełniąc funkcję wiceburmistrza Bytowa od 2011 roku przez dwie kadencje. W przeszłości był również szefem spółki PKS Bytów.

Przemysław Krawczyński jest obecnie zatrudniony w firmie Beton Bytów zlokalizowanej na ulicy Miasteckiej (dawniej Żmuda), gdzie pełni rolę przedstawiciela działu technicznego. Dodatkowo prowadzi własną firmę z siedzibą w Połczynku pod Bytowem, która nosi nazwę Kompleksowa Obsługa Budownictwa.