Zatrzymano kobietę podejrzaną o posiadanie amfetaminy

Zatrzymano kobietę podejrzaną o posiadanie amfetaminy

W trakcie odwiedzin u jednej z rodzin w Bytowie, gdzie prowadzona była procedura „niebieskiej karty”, policjanci zatrzymali 19-latkę. Powodem było posiadanie narkotyków. W trakcie kontroli w mieszkaniu, funkcjonariusze zauważyli bowiem na stole mały woreczek z białym proszkiem, który okazał się być amfetaminą należącą do kobiety. Substancja została zabezpieczona, a młoda kobieta została zatrzymana. Wkrótce usłyszeć ma także zarzuty związane z posiadaniem narkotyków.

Dzielnicowy z bytowskiej jednostki, wspólnie ze specjalistą ds. nieletnich, regularnie odwiedzają rodziny objęte programem „niebieskiej karty”. Podczas jednej z wizyt, po wejściu do mieszkania, zwrócili uwagę na zawiniątko foliowe z białym proszkiem na stole. Natychmiast zabezpieczyli podejrzaną substancję. 19-latka, przebywająca w lokalu ze swoim partnerem, przyznała, że amfetamina należy do niej.

Policjanci zatrzymali młodą kobietę i przewieźli ją do bytowskiej jednostki. Przeprowadzono również test substancji, który potwierdził, że jest to zakazana substancja. Wkrótce 19-latka usłyszy zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.