18 lat działalności Centrum Integracji Społecznej w Bytowie

18 lat działalności Centrum Integracji Społecznej w Bytowie

Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Bytowie, w ostatni czwartek, świętowało swoje 18-lecie. Obchody odbyły się w zabytkowym zamku w Bytowie, konkretnie w sali przeznaczonej do organizowania czasowych ekspozycji Muzeum Zachodniokaszubskiego.

Świętowanie rozpoczęło się od zwiedzania siedziby CIS, mieszczącej się na ulicy Miłej 26 w Bytowie, co nawiązywało zarówno do 18-lecia istnienia bytowskiego centrum, jak i 20-rocznicy uchwalenia Ustawy o zatrudnieniu socjalnym. Po tym etapie obchodów, począwszy od godziny 10:00, centrum uroczystości przeniosło się na teren bytowskiego zamku.

Wśród zgromadzonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz miejskich oraz powiatowych, a także delegatów Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej czy Urzędu Marszałkowskiego. Ponadto, wśród uczestników znaleźli się reprezentanci Urzędów Pracy, Ośrodków Pomocy Społecznej oraz innych instytucji współpracujących na co dzień z bytowskim Centrum. Spotkanie uświetniła również obecność przedstawicieli innych Centrów Integracji Społecznej działających na obszarze Województwa Pomorskiego.

Podczas konferencji, która odbywała się w formule online, głosu udzieliła także Alicja Wasielewska, reprezentująca Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.