Agresywny złodziej perfum obezwładniony przez funkcjonariuszkę policji na parkingu marketu

Agresywny złodziej perfum obezwładniony przez funkcjonariuszkę policji na parkingu marketu

Nieomal heroiczne działania podjęła funkcjonariuszka z bytowskiej jednostki, gdy podczas wizyty na parkingu supermarkecie zauważyła konflikt między agresywnym mężczyzną a pracownikiem ochrony. Pomimo tego, że nie była w trakcie dyżuru, nie zawahała się ani przez moment i natychmiast wkroczyła do akcji.

Młoda kobieta posiadająca doświadczenie w pracy w Wydziale Kryminalnym bytowskiej komendy, po wykonaniu zakupów, zauważyła na parkingu sklepowym szamotaninę pomiędzy dwoma mężczyznami – jednym z nich był ochroniarz, który głośno wołał, aby drugi oddał skradzione artykuły. Ten jednak opierał się i usiłował uciec. Policjantka, chociaż nie pełniła służby, zdecydowała natychmiastowo interweniować i wsparć pracownika ochrony.

Agresor kontynuował swoje działania i zachowywał się w sposób agresywny. Niemniej jednak, dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantki, został błyskawicznie unieszkodliwiony. Następnie poinformowała ona dyżurnego o zaistniałym incydencie, który wysłał na miejsce odpowiedni patrol.

Okazało się, że mężczyzna, który okazał się 26-latkiem, ukradł perfumy z sąsiedniej drogerii. Wartość skradzionych towarów przekraczała sumę 300 złotych. Dzięki interwencji funkcjonariuszki, sprawca został prędko zatrzymany i ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Skradzione perfumy, które pozostały nienaruszone, zostały natychmiastowo zwrócone do sklepu.