Planowany protest rolników w Bytowie może powodować utrudnienia w ruchu drogowym

Planowany protest rolników w Bytowie może powodować utrudnienia w ruchu drogowym

Jeśli planujesz opuścić Bytów dzisiaj, zalecamy wykonać to przed 11:00. Późniejsza podróż może napotkać na trudności z powodu przewidywanego protestu rolników, w którym uczestniczyć ma około 200 osób.

Rolnicy z powiatu bytomskiego, niezadowoleni z polityki Unii Europejskiej, przystąpili do demonstracji na ulicach kilka tygodni temu, począwszy od gminy Czarna Dąbrówka. Te działania są częścią większej europejskiej inicjatywy protestacyjnej. Rolnicy są niezadowoleni z proponowanych zmian w ramach tak zwanej zielonej polityki. Wtedy zapowiedzieli, że ich kolejnym celem będą ulice Bytowa.

Zaplanowane dla dzisiejszego dnia przejazdy traktorów rolniczych mają rozpocząć się o godzinie 11:00 w wielu miejscach Polski, w tym również w gminie Bytów. Policja sugeruje unikanie podróży samochodem podczas protestu, ponieważ ruch drogowy będzie utrudniony.

– Ulicami miasta pojawią się strajkujący rolnicy, rozpoczynając swoją trasę o godzinie 11:00 z Mądrzechowa, korzystając z drogi krajowej numer 20. Następnie planują przejechać przez ulice: 1-go Maja, Sikorskiego, Gdańską, Przemysłową, Lęborską, Sikorskiego, Kochanowskiego, Prostą, aby następnie skierować się do drogi W209, Drzymały, Dworcowej, Wolności i znów 1-go Maja skierowując się z powrotem do Mądrzechowa. Z udziałem w proteście zadeklarowało się 200 rolników. Zakłócenia w ruchu mogą trwać nawet kilka godzin – ostrzega policja.

Policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem podczas protestu oraz kierowali kierowców na objazdy.