Dni Bytowa: trzy dni atrakcji dla każdego

Dni Bytowa: trzy dni atrakcji dla każdego

W mieście Bytów zbliżają się uroczystości związane z obchodami jubileuszu miasta. Całodniowe festyny potrwają od piątku do niedzieli, a na scenie pojawią się różnorodne gwiazdy muzyczne. Uroczystości rozpoczną się drugi weekend lipca, a więc od 7 do 9 lipca.

7 lipca, w piątek, miejskie świętowanie rozpocznie się galą finałową Wschodami Gwiazd, której głównym jurorzą będzie tradycyjnie Andrzej Rybiński. Tego samego dnia wieczorem zaprezentują się zespoły Switch Mode – trójmiejska grupa instrumentalna oraz Shanguy, duet francusko-włoski, wykonawca takich utworów jak „La Louze”. Ten dzień przewiduje również uroczystą sesję Rady Miejskiej, podczas której zostaną wręczone Honorowe Odznaki Gminy Bytów.

8 lipca, w sobotę, scena na stadionie w Bytowie zagoszczona zostanie przez artystów zgromadzonych przez Bytowskie Centrum Kultury. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie koncert Beaty Kozidrak z zespołem Bajm o godzinie 22, a jako support wystąpi zespół Beat Back – jedna z najlepszych grup coverowych The Beatles. Na środowisku nieba impreza potrwa aż do godziny 1 nad ranem. W sobotę na bytowskim rynku odbędzie się również wystawa pojazdów zabytkowych i klasycznych, zorganizowana przez Automobilklub Bytowski.

9 lipca, w niedzielę, obchody urozmaicone będą przedstawieniami teatralnymi dla dzieci. Wieczorem natomiast na scenie wystąpią hard-rockowi The Evil Educators oraz raper Nowator. Gwiazdą tego dnia będzie Kizo. Trzydniowy festyn w Bytowie z pewnością dostarczy rozrywki dla każdego, niezależnie od wieku czy preferencji muzycznych.