Dynamiczny rozwój polskiej firmy DRUTEX S.A. – miliardowa inwestycja w Bytowie na Pomorzu

Dynamiczny rozwój polskiej firmy DRUTEX S.A. – miliardowa inwestycja w Bytowie na Pomorzu

Prominentna polska korporacja DRUTEX S.A., specjalizująca się w produkcji stolarki okienno-drzwiowej, planuje znacząco poszerzyć swoje możliwości produkcyjne poprzez ekspansję terytorialną swojego zakładu w Bytowie, położonym w województwie pomorskim. Tę wyjątkową inicjatywę uważa się za kolejną istotną inwestycję realizowaną na Pomorzu, która bez wątpienia zasili lokalną gospodarkę.

Kierownictwo DRUTEX S.A. zaplanowało uruchomienie projektu najdalej w lutym. W skali globalnej firma przewiduje wzrost popytu na materiały budowlane, napędzany m.in. przez fundusze otrzymane przez Polskę z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

Społeczność Bytowa dowiedziała się o planowanej inwestycji po raz pierwszy w sierpniu 2021 roku. Wówczas DRUTEX S.A. przedstawił ambitne plany budowy trzech nowych hal produkcyjnych. Projekt zakłada lokalizację inwestycji na drugiej stronie ulicy Lęborskiej, gdzie obecnie znajduje się kompleks fabryczny oraz główna siedziba firmy. Planowany koszt inwestycji wynosił około pół miliarda złotych, a powierzchnia nowo powstałych hal miała osiągnąć imponujące 75 tysięcy metrów kwadratowych.

Nadchodząca inwestycja zostanie zrealizowana w dwóch etapach i jej realizacja zajmie przynajmniej dwa lata. Jak podaje DRUTEX S.A., przyszły zakład produkcyjny w Bytowie będzie wyposażony w zaawansowane technologie, a liczba nowych miejsc pracy może wynieść nawet 1000. Obecnie firma zapewnia zatrudnienie dla niemal 4000 osób.

Niestety, inwestycja napotkała na drodze pewne przeszkody. Procedura uzyskiwania niezbędnych pozwoleń do rozpoczęcia budowy przedłużyła się, co skutkowało opóźnieniem startu projektu. Na szczęście, teraz inwestycja jest gotowa do rozpoczęcia.