Jechał pod wpływem narkotyków niesprawnym samochodem 

Jechał pod wpływem narkotyków niesprawnym samochodem 

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze ruchu drogowego w Miastku zatrzymali do kontroli 19-letniego kierowcę volkswagena. Powodem był przede wszystkim nadmierny hałas, jaki wydobywał samochód oraz niesprawne oświetlenie. W trakcie przeprowadzania kontroli okazało się, że kierowca wsiadł za kółko pod wpływem narkotyków. Odebrano mu prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem. 

Jak relacjonuję Komenda Powiatowa Policji w Bytowie, podczas jednego z ubiegłotygodniowych wieczorów policjanci z miasteckiej drogówki zatrzymali na ul. Dworcowej kierującego volkswagenem mężczyznę. Pojazd bowiem wydawał nadmierny hałas z układu wydechowego i miał niesprawne oświetlenie. Podczas trwania kontroli funkcjonariusze poinformowali 19-latka o konieczności zatrzymania dowodu rejestracyjnego samochodu z powodu wad technicznych. Zatrzymany tłumaczył stan pojazdu faktem, że tuninguje go, bo często uczestniczy w różnych zlotach samochodowych. 

Funkcjonariuszy zaniepokoiła ponadto niewyraźna wymowa mężczyzny i nerwowe zachowanie. Przeprowadzone testy wykazały, że był on pod wpływem narkotyków. Zgodnie z procedurami odebrano kierującemu prawo jazdy, teraz stanie przed sądem. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.