Maria Klaman nową zastępczynią prezydenta Krakowa, Aleksandra Miszalskiego

Maria Klaman nową zastępczynią prezydenta Krakowa, Aleksandra Miszalskiego

Mieszkanka wsi Jamno w gminie Parchowo, Maria Klaman, objęła stanowisko zastępcy prezydenta Krakowa. Do obowiązków Marii Klaman, podrzędnego prezydenta Aleksandra Miszalskiego, należą sprawy związane z edukacją, polityką społeczną i mieszkalnictwem.

Maria Klaman przyszła na świat 10 sierpnia 1985 roku. Swoją edukacyjną ścieżkę rozpoczęła w Szkoły Podstawowej w Parchowie, a później kontynuowała naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bytowie. Jest absolwentką filologii polskiej oraz filozofii na Uniwersytecie Gdańskim. Postanowiła jednak poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę, studiując w Państwowej Akademii Nauk. Obecnie kontynuuje naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie zgłębia tajniki zarządzania. Jest również starszą siostrą Katarzyny Klaman, która zdobyła srebrny medal na mistrzostwach świata w kulturystyce i fitness. Katarzyna została także wybrana do Rady Powiatu Bytowskiego podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Wspaniała kariera Marii Klaman nie ogranicza się jedynie do edukacji. Od wielu lat jest aktywna w działalności różnych organizacji pozarządowych i partii politycznych, głównie na terenie Trójmiasta. Maria Klaman zyskała rozgłos jako zaangażowana działaczka na rzecz praw kobiet oraz organizatorka manifestacji w Gdańsku. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Krytyce Politycznej w Gdańsku i Warszawie. W ostatnim czasie Maria Klaman pełniła funkcję kierownika referatu w Biurze ds. Współpracy Samorządowej i Repatriacji w Urzędzie Miasta Sopotu.