Wyróżnienie i nowe obowiązki: Krzysztof Rychter nominowany na zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie

Wyróżnienie i nowe obowiązki: Krzysztof Rychter nominowany na zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie

St. bryg. Krzysztof Rychter otrzymał godność zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie, co jest dla niego zaszczytem, ale też przynosi dodatkowe zadania. Tę rolę zaczyna pełnić na skutek decyzji Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, która weszła w życie 20.05. Przed awansem, strażak słynący z wieloletniego doświadczenia, pełnił funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bytowie oraz rzecznika prasowego miejscowej komendy.

Rychter służy jako strażak już 29 lat, liczba ta uwzględnia cztery lata spędzone w Szkole Pożarniczej PSP w Warszawie. Co więcej, ciągła służba w Komendzie Powiatowej PSP w Bytowie to już kwart wieku jego zawodowego życia. – Awans oczywiście cieszy. To dla mnie wyróżnienie, ale też nowe obowiązki – wyznaje Rychter dodając, że na razie pozostaje rzecznikiem prasowym bytowskiej komendy, lecz pewnie z czasem te obowiązki przejmie kto inny.

Na stanowisku dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bytowie, które wcześniej zajmował Rychter, następcą zostaje kpt. Marcin Megier, do tej pory pełniący rolę zastępcy. Megier rozpoczął swoją służbę w 2007 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Kartuzach, natomiast od ostatnich czterech lat jest związany z Komendą Powiatową PSP w Bytowie.