Mieszkaniec Sopotu oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką został zatrzymany

Mieszkaniec Sopotu oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką został zatrzymany

40-letni mężczyzna z Sopotu, którego podejrzewano o systematyczne znęcanie się, zarówno psychiczne jak i fizyczne, nad swoją partnerką życiową, został zatrzymany przez jednostkę policji. W wyniku działań prawnych, mężczyzna został poddany dozorowi policyjnemu oraz otrzymał nakaz opuszczenia na okres trzech miesięcy posiadłości, którą dotychczas dzielił ze swoją partnerką.

Aspirant sztabowy Lucyna Rekowska, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, poinformowała Polską Agencję Prasową o zatrzymaniu 40-letniego mieszkańca Sopotu. Mężczyzna jest podejrzewany o regularne i długotrwałe znęcanie się nad swoją partnerką, zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i fizycznym.

Z zebranych przez śledczych materiałów dowodowych wynikało, że oskarżony w okresie od kwietnia 2022 roku do grudnia 2023 roku będąc pod wpływem substancji alkoholowej wszczynał awantury domowe. W ich trakcie stosował przemoc wobec swojej partnerki – popychał ją, szarpał, groził pozbawieniem życia i obrażał. Również doszło do sytuacji, gdzie fizycznie zaatakował ją, uderzając w twarz. Poza tym mężczyzna systematycznie zakłócał kobiecie sen – wyjaśniła oficer policji.