Trening pościgowy dla bytowskiej policji: dynamiczne scenariusze i praktyczne umiejętności

Trening pościgowy dla bytowskiej policji: dynamiczne scenariusze i praktyczne umiejętności

W ciągu dnia dzisiejszego bytowska policja przeprowadziła ćwiczenie sztabowe, które zaangażowało ich w intensywny pościg, blokadę drogi, użycie kolczatki oraz ostatecznie zatrzymanie „przestępcy” z pomocą psa służbowego. Wszystko to było jedynie symulacją, mającą na celu doskonalenie umiejętności wykorzystywanych przez funkcjonariuszy podczas rzeczywistych interwencji.

Scenariusz treningowy zakładał próbę ucieczki kierowcy pojazdu podczas kontroli drogowej. Policjanci na miejscu powiadomili o sytuacji dyżurnego i wszczęli pościg. Równocześnie, wzdłuż trasy ucieczki rozłożono kolczatkę drogową. Cała akcja miała na celu sprawdzenie efektywności organizacji działań, stosowania odpowiednich procedur oraz prowadzenia pościgów w realnym środowisku.

Jak podkreśla starszy sierżant Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie, tego rodzaju ćwiczenia stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń między różnymi służbami. Zdobyte w ten sposób wnioski i uwagi są cennym materiałem szkoleniowym, a zarazem przygotowują funkcjonariuszy do przyszłych, realnych działań na terenie gminy.