Nowa architektoniczna atrakcja Bytowa – mieszkańcy dzielą się opiniami

Nowa architektoniczna atrakcja Bytowa – mieszkańcy dzielą się opiniami

Centrum Bytowa zyskało nowe oblicze dzięki powstaniu punktu informacyjnego, który służy także jako osłona przed deszczem dla osób czekających na miejskie autobusy. Konstrukcja ta wywołuje jednak mieszane uczucia wśród mieszkańców miasta. Dla jednych jest intrygującym elementem krajobrazu miejskiego, podczas gdy inni określają go mniej pochlebnie jako „parasol za 150 tysięcy złotych”.

Autorem projektu jest Leszek Neubauer, miejski architekt, a za wykonanie odpowiada firma Terra z Wygody. Zadanie zostało zrealizowane za środki rzędu 150 tysięcy złotych. Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Bytowskie” przekazała na ten cel połowę wymaganych funduszy. Pomimo że wielu mieszkańców podoba się ten nowy dodatek do rynku miasta, często podnoszą kwestię jego niepraktyczności.

Miejsce to dysponuje jedynie dwoma miejscami do siedzenia, co zdaniem jednej z mieszkanek, jest niewystarczające. Dodatkowo sugeruje ona, że ławka powinna być rozmieszczona wzdłuż całego obwodu konstrukcji. Kolejnym mankamentem jest brak ochrony przed wiatrem, co szczególnie w okresie jesienno-zimowym okazuje się niepraktyczne.

Wiceburmistrz Czapiewski wyjaśnia jednak, że głównym przeznaczeniem obiektu jest służenie jako punkt informacji turystycznej, a nie stricte przystanek autobusowy. Zadaszenie ma być jedynie dodatkowym elementem usprawniającym funkcjonowanie komunikacji miejskiej.