Raport frekwencji wyborczej od Państwowej Komisji Wyborczej: Niska frekwencja w Bytowie i Miastku

Raport frekwencji wyborczej od Państwowej Komisji Wyborczej: Niska frekwencja w Bytowie i Miastku

Dzień 21 kwietnia, który był niedzielą, oznaczał start wyborów samorządowych. O godzinie 7 rano rozpoczęło się głosowanie, które miało zadecydować o nowych burmistrzach dla miast Bytów i Miastko oraz wójtach dla gmin Parchowo i Kołczygłowy na terenie powiatu bytowskiego. Proces wyborczy był monitorowany przez Państwową Komisję Wyborczą.

Państwowa Komisja Wyborcza zgodnie ze swoimi obowiązkami, dokonała podsumowania frekwencji wyborczej o godzinie 12. Wynik nie napawał optymizmem, bowiem okazało się, że do urn wyborczych podeszło niewielu mieszkańców.

Dla całości powiatu bytowskiego frekwencja wynosiła tylko 9,81%. Zgodnie z danymi, liczba wydanych kart do głosowania w stałych obwodach wyniosła 3 827, przy ogólnej liczbie osób uprawnionych do głosowania wynoszącej 39 028.

Gmina Bytów również nie mogła poszczycić się wysoką frekwencją – zagłosowało tylko 8,63% uprawnionych do głosowania. Liczba wydanych kart wyniosła 1 603, wobec 18 581 osób posiadających prawo do głosowania.

Podobną sytuację odnotowano w gminie Miastko, gdzie frekwencja wyniosła 8,46%. Wydano tam 1 205 kart wyborczych dla 14 237 uprawnionych do głosowania.

Najwyższą frekwencję odnotowano jednak w gminie Kołczygłowy, gdzie wyniosła ona 12,63%. Do urn podeszło tam 414 osób spośród 3 279 uprawnionych do głosowania.