24-latek uciekał motorowerem przed policją. Dlaczego? Miał podwójny zakaz prowadzenia pojazdów

24-latek uciekał motorowerem przed policją. Dlaczego? Miał podwójny zakaz prowadzenia pojazdów

24-letni mężczyzna, jadący na motorowerze i jednocześnie korzystający z telefonu komórkowego, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo sygnałów wydanych przez radiowóz. Zamiast tego, postanowił przyspieszyć i w ten sposób rozpocząć ucieczkę, która ostatecznie skończyła się w celi policyjnej. Jak się później okazało, powodem jego zachowania był obowiązujący go podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz 24-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem nie tylko za złamanie tego zakazu, ale także za ignorowanie poleceń służb drogowej. Grozi mu za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie na ulicy Brzozowej w Bytowie. Policjant z miejscowej prewencji, zauważywszy mężczyznę korzystającego z telefonu podczas jazdy na motorowerze, natychmiast wydał mu sygnały do zatrzymania. Jednak kierowca jednośladu zignorował te sygnały, gwałtownie przyspieszając swoją jazdę i próbując w ten sposób uniknąć kontroli.

W pewnym momencie pościgu 24-latek postanowił porzucić swój pojazd i kontynuować ucieczkę pieszo. Policjant bez problemów zdołał jednak dogonić uciekiniera i go obezwładnić.