Święto Dziękczynienia za Zebrane Plony w Gminie Bytów

Święto Dziękczynienia za Zebrane Plony w Gminie Bytów

W tym roku, gmina Bytów organizuje dożynki na początku miesiąca września, dokładnie drugiego dnia miesiąca. Wszystko to będzie miało miejsce w małej, ale urokliwej miejscowości o nazwie Udorpie. Organizacją tych uroczystości zajmują się burmistrz Bytowa oraz lokalna rada sołecka, którzy przygotowali zróżnicowany i bogaty program pełen atrakcji dla uczestników.

Wśród wydarzeń zaplanowanych na ten dzień znajduje się m.in. msza święta polowa, która odbędzie się na miejscowym boisku między godziną 14 a 15. Bezpośrednio po niej, około godziny 15.30, nastąpi oficjalne otwarcie dożynek, poświęcenie chleba i wieńców dożynkowych oraz powołanie komisji, której zadaniem będzie ocena wieńców. To jednak nie koniec atrakcji! Od godziny 15.30 do 19.00 będą odbywały się występy zespołów artystycznych, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz różnorodne konkursy dla sołectw, w których można zdobyć atrakcyjne nagrody.

Kulminacyjnym punktem tego wydarzenia będzie zabawa ludowa trwająca do późnych godzin nocnych – aż do pierwszej w nocy. Fakt ten sprawia, że dożynki stanowią doskonałą okazję do świętowania i bawiąc się w miłej atmosferze.

Dożynkom towarzyszyć będą również różnego rodzaju stoiska handlowe, gdzie swoje produkty będą prezentować wystawcy i twórcy ludowi. Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych uczestnikach – dla dzieci stworzona zostanie darmowa strefa z dmuchanymi urządzeniami do zabawy. Ponadto, przewidziano poczęstunek dla wszystkich uczestników, co na pewno umili czas spędzony na tej wyjątkowej imprezie.