Wyprzedził radiowóz pod wpływem alkoholu w odpowiedzi na wyzwanie

Wyprzedził radiowóz pod wpływem alkoholu w odpowiedzi na wyzwanie

Funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli mężczyznę, który z dużą prędkością wyprzedził oznakowany radiowóz. Przyczyną manewrów było wyzwanie, które rzuciła mu obecna na fotelu pasażera partnerka. Jak się okazało, kierowca był również pod wpływem alkoholu, a prawo jazdy stracił po raz dziesiąty. 

Do incydentu na drodze doszło podczas patrolu Miasteckich policjantów w Suchorzu. Poruszając się drogą oznakowanym radiowozem, funkcjonariuszy wyprzedził z dużą prędkością kierowca samochodu marki renault. Ponadto po zakończeniu manewru mężczyzna nadal gnał przez miejscowość. W reakcji został zatrzymany do kontroli, podczas   której tłumaczył się z występku wyzwaniem, które rzuciła mu kobieta siedząca na fotelu pasażera. Policjanci podczas rozmowy wyczuli od 39-latka w dodatku woń alkoholu. Po wykonanym badaniu okazało się, że wsiadł on za kierownicę, mając ponad pół promila w organizmie. 

Jak podaje Komenda Powiatowa w Lidzbarku Warmińskim, mężczyźnie odebrano prawo jazdy. Po czym stwierdził, że to dla niego nic nowego, ponieważ wcześniej zabierano mu je już dziewięć razy za przekroczenie punktów karnych. Funkcjonariusze potwierdzili informacje w systemie. Za jazdę po alkoholu mężczyźnie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Więcej wydarzeń z dróg w regionie w zakładce: Kronika Policyjna – bytowinfo.pl