Wsparcie osób bezdomnych w Bytowie

Wsparcie osób bezdomnych w Bytowie

Funkcjonariusze policji w Bytowie prowadzą aktualnie działania ustalające miejsca, w których przebywać mogą osoby potrzebujące pomocy i bezdomne. Ponadto Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  uruchomił 1 października ogrzewalnie dla osób bezdomnych z terenu gminy. 

Okres jesienno-zimowy niesie wiele zagrożeń dla osób bezdomnych w związku z obniżającą się temperaturą na zewnątrz. Wiele z nich, nie potrafi również zadbać o swoje bezpieczeństwo przez sytuację, w której się znalazły. Szukają schronienia w pustostanach, budynkach przeznaczonych do rozbiórki, które przez swój stan mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. W związku ze spadkami temperatur policjanci, jak co roku kontrolują miejsca użyteczności publicznej, działki, altanki. Poszukują osób, które potrzebują schronienia, posiłku bądź innej formy pomocy. Funkcjonariusze ponadto zwracają się do wszystkich o zgłaszanie niepokojących sytuacji pod numer alarmowy, ponieważ wspólnie możemy uratować komuś życie bądź zdrowie. 

Jak informuje Miejski Ośrodek Opieki Społecznej w Bytowie, od 1 października czynna jest również ogrzewalnia dla osób bezdomnych. Znajduję się ona na ulicy Przemysłowej 38 i czynna jest do końca roku w godzinach 18:00-8:00. Od początku następnego roku ogrzewalnia będzie funkcjonować całodobowo. Korzystające z niej osoby, będą miały zapewnione miejsce w ciepłym pomieszczeniu oraz ciepłą herbatę. Instytucja informuje również o możliwości poinformowania MOPS w Bytowie bądź opiekuna ogrzewalni w przypadku zauważenia osoby bezdomnej na ławce, klatce schodowej, czy lesie. ‘Nie bądźmy obojętni na potrzeby innych, szczególnie podczas niesprzyjających warunków pogodowych na zewnątrz.