Zakończenie prac budowlanych w sali wiejskiej w Ostrowitem na horyzoncie

Zakończenie prac budowlanych w sali wiejskiej w Ostrowitem na horyzoncie

Gmina Lipnica podjęła decyzję o wyborze kontrahenta, który ma na celu przeprowadzenie finalnych działań budowlanych w obiekcie zwanym „salą wiejską”, umiejscowionym w miejscowości Ostrowite. Na realizację tego zadania lokalny samorząd zarezerwował kwotę 75 tysięcy złotych z własnego budżetu. Dodatkowo, został on obdarowany blisko 300 tysiącami złotych z rezerwy premiera, co umożliwiło dokończenie rozbudowy owego obiektu.

W ramach przetargu zapowiedziano udział dwóch firm. Przedsiębiorstwo, które prowadzi Ryszard Szyca z Rekowa, oszacowało koszt robót na sumę nieznacznie przekraczającą 372 tysiące złote. Druga firma, której właścicielem jest Wojciech Cyrzan z Udorpia, przedstawiła własną wycenę, która była nieco niższa i wyniosła niewiele więcej niż 366 tysięcy złotych.

Decyzja o powierzeniu wykończenia budynku zapadła na korzyść Cyrzana. – Zaufaliśmy mu, ponieważ wcześniej prowadził prace przy budowie Domu Strażaka w Lipnicy, a obecnie zajmuje się budową kolejnej sali wiejskiej, tym razem w Mielnie – wyjaśnia Tomasz Łącki, pełniący funkcję sekretarza Urzędu Gminy w Lipnicy.

Do zakresu prac, które mają zostać wykonane, zaliczają się między innymi: finalizacja prac w łazienkach, układanie podłóg, prace malarskie, wyposażenie kuchni oraz zaaranżowanie ogrodzenia i układanie kostki brukowej. Ostateczne prace mają zostać zakończone jeszcze w bieżącym roku.