Szereg osób hospitalizowanych po kolizji dwóch pojazdów na krajowej "20"

Szereg osób hospitalizowanych po kolizji dwóch pojazdów na krajowej "20"

Podczas zdarzenia drogowego, które miało miejsce na jednej z głównych tras krajowych, pięciu pasażerów musiało zostać przewiezionych do placówki medycznej. Kolizja dwóch samochodów miała miejsce na drodze numer 20, a konkretnie między miejscowościami Kościerzyna i Bytów.

25 listopada 2023 roku, w sobotni wieczór około godziny 18:15, doszło do tragicznego zdarzenia na drodze krajowej nr 20. Scena wypadku znajdowała się w pobliżu wsi Sumin, która leży między Kościerzyną a Bytowem. łącznie w obu pojazdach znajdowało się sześć osób.

Rzecznik prasowy Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP podał informacje, że w wyniku zderzenia pięć osób doznało obrażeń. Te osoby zostały natychmiast przewiezione do najbliższej jednostki szpitalnej. Na miejscu natychmiast pojawiły się dwa zespoły straży pożarnej, które miały za zadanie udzielenie pomocy poszkodowanym oraz usunięcie skutków zdarzenia.

Po interwencji służb ratunkowych, a także uprzątnięciu wraków samochodów i pozostałości po wypadku, ruch na drodze krajowej nr 20 między Bytowem a Kościerzyną został przywrócony do normy.