Zbiórka, która pomaga – Punkt Pomocy dla Ukrainy w Bytowie

Zbiórka, która pomaga – Punkt Pomocy dla Ukrainy w Bytowie

Mieszkańcy Bytowa udowadniają, jak wielkie mają serca. Ruszył Punkt Pomocy dla Ukrainy w Bytowie, lokalizację zbiórki rzeczy przeniesiono z ul. Młyńskiej 8, w której do tej pory funkcjonowała. Aktualnie punkt mieści się na terenie dawnej sali gimnastycznej, przy basenie na ulicy Mickiewicza. Mieszkańcy włączyli się do pomocy. 

Od niedzieli (27 lutego) działa Punkt Pomocy dla Ukrainy w Bytowie. Wyruszyły również autobusy po mamy z dziećmi na granicę, aby zabrać ich na tereny Kaszubskie i dostarczyć zebrane dary. Pozwoliło to, zabrać większą ilość osób, niż wcześniej mogły pomieścić samochody osobowe. Autobusy udostępniła firma Stakom z Tuchomia, wraz z kierowcami wyruszyli również na granicę przedstawiciele, zbierający uchodźców pod granicą.  Prowadzona zbiórka okazała się przynieść wielki sukces. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, niektórych potrzebnych artykułów jest już pod dostatkiem, Zebrane dary wyruszają na Ukrainę i wspomagają przyjeżdżające rodziny. Aktualnie potrzebne są jeszcze produkty spożywcze, w tym dla najmłodszych oraz medykamenty: leki przeciwbólowe, bandaże, apteczki. Aktualne zapotrzebowanie ulega ciągłym zmianom. Osoby, które wyrażają chęć pomocy w postaci darów, o aktualnych zbiórkach mogą się dowiedzieć przede wszystkim w punkcie koordynacyjnym, mieszczącym się w Bytowskim Centrum Kultury. 

Wczoraj (poniedziałek) odbyło się zebranie, mające na celu skoordynowanie działań pomocnych dla mieszkańców Ukrainy. Odbyło się w siedzibie Fundacji Parasol, do której można wpłacać darowizny, które wspomogą pomoc naszych Ukraińskich sąsiadów. Na terenie gminy także uruchomiono całodobową opiekę dla uchodźców w ich ojczystym języku. Chęć udostępnienia schronienia, można zgłaszać do Urzędu Miasta Bytów w godzinach pracy.