Samorządy z powiatu bytowskiego z dofinansowaniem do dróg

Samorządy z powiatu bytowskiego z dofinansowaniem do dróg

10 samorządów mieszczących się w powiecie bytowskim, dostało dofinansowanie na przeprowadzenie remontów dróg. Wsparcie obejmuje blisko 6 milionów złotych, które pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Bytów i Miastko otrzymało największe dofinansowania.  

Kwota 5 mln 828 tys. zł wesprze samorządy w modernizacji dróg. Burmistrzom i wójtom przekazał do rąk promesy rzecznik rządu Piotr Muller.  Siedziba powiatu, miasto Bytów przeznaczy 1 mln 512 tys. zł na przebudowę ulicy Piłsudskiego. Planowane inwestycję dotyczą także 600 m odcinka na ulicy Szymanowskiego. Łączny koszt inwestycji szacowany jest na 3 mln 25 tys. zł. Rządowy Fundusz Dróg przeznaczy środki również na powiatową drogę w powiecie Bytowskim, mieszczącą się w Suchorzu, jak również wesprze mieszczące się w powiecie gminy: Trzebielino, Studzienice, Tuchomie, Lipnica, Kołczygłowy, Borzytuchom, Czarna Dąbrówka. Znajdujący się na liście rezerwowej wniosek, który nie otrzymał dofinansowania, należy do gminy Parchowo. 

Inwestycje w drogi w gminie Bytów, są bardzo potrzebne, jak powiedział Piotr Muller – rzecznik rządu, który był obecny na spotkaniu w Trzebielinie.  To nie pierwsze środki, które udało się uzyskać na modernizację dróg w powiecie. Powiat Bytowski jest dużym obszarem, któremu wsparcie z uzyskanego dofinansowania, pomoże w realizacji planowanych remontów dróg.