Zbliżają się Dożynki Gminne w Grzmiącej 

Zbliżają się Dożynki Gminne w Grzmiącej 

Już w sobotę 27 sierpnia odbędą się dożynki gminne, które w tym roku zaplanowano w Grzmiącej. Świętu Plonów towarzyszyć będzie wiele atrakcji, które rozpocznie przemarsz korowodu dożynkowego z orkiestrą dętą. 

Dożynki to tradycyjna uroczystość, będąca symbolem szacunku do ciężkiej pracy rolnika i wyrazem wdzięczności za jego codzienne starania. W tym dniu dziękujemy przede wszystkim za plony i włożony w nie trud. Tegoroczne dożynki gminne zaplanowano na 27 sierpnia w Grzmiącej na boisku obok świetlicy. Do miejsca docelowego o godzinie 12:30 wyruszy przemarsz korowodu dożynkowego z orkiestrą dętą. Przemarsz rozpocznie się przy drodze powiatowej, mieszczącej się naprzeciwko nieruchomości Grzmiąca 8a. Pochód planowo dotrze na boisko około godziny 13:00, gdzie odbędzie się msza polowa. 

Oficjalne otwarcie dożynek, któremu towarzyszyć będzie poświęcenie wieńców dożynkowych i chleba zaplanowano natomiast na godzinę 14:00. W tym czasie zostanie wybrana również komisja oceniająca konkursowe wieńce. 

Pozostałe punkty świętowania zaplanowano od godziny 15:30. Nie zabraknie występów artystycznych oraz tradycyjnego konkursu dla sołectw. Ponadto zaplanowano rozstrzygnięcie zarówno konkursu na wieniec dożynkowy, jak i wręczenie nagrody dla laureata konkursu w etapie gminnym “Piękna Wieś Pomorska 2022”. 

Zabawa ludowa rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa aż do godziny 1:00 przy oprawie muzycznej zespołu Maks Band. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą m.in. stoiska wystawców, darmowa strefa dla dzieci oraz darmowy poczęstunek dla każdego.