Skrajnie zaniedbane psy odebrane przez bytowskich dzielnicowych

Skrajnie zaniedbane psy odebrane przez bytowskich dzielnicowych

Bytowscy dzielnicowi otrzymali informację o przetrzymywaniu w fatalnych warunkach  na jednej z posesji w Parchowie psów. Od razu ruszyli do działania, gdzie wspólnie z fundacją Animals oraz pracownikami GOPS-u w Parchowie odebrali właścicielowi zwierzęta. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. 

Po otrzymaniu przez bytowskich funkcjonariuszy zgłoszenia, dotyczącego przetrzymywania psów na posesji w Parchowie służby sprawnie ruszyły z działaniem.  W towarzystwie fundacji Animals i pracowników GOPS-u udali się na miejsce, gdzie drzwi otworzył 49-letni mężczyzna. Jak podaje policja, po wejściu na posesję odczuć można było wyraźny odór, a na podłogach zauważyć odchody zwierząt. Fatalne warunki oraz zaniedbywanie trzech psów, znajdujących się pod opieką mężczyzny, musiały trwać od dłuższego czasu. Zwierzęta swoje potrzeby fizjologiczne musiały załatwiać w mieszkaniu i jak się okazało, nie zostały również zaszczepione. W tym samym dniu, dzięki zaangażowaniu udało się uzyskać decyzję wójta o czasowym odebraniu przebywających tam zwierząt właścicielowi. Trafiły one pod fachową opiekę fundacji Animals – schroniska w Kościerzynie. 

Właściciel zwierząt, za swoje poczynania odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przygotowali na miejscu odpowiednią dokumentację, która obrazuje warunki przebywania psów. Apelują także do mieszkańców, którzy posiadają zwierzęta o przestrzeganie przepisów oraz przede wszystkim opiekę i troskę nad zwierzętami. W przypadku zauważenia niepokojącej sytuacji warto także poinformować o tym odpowiednie służby i nie być obojętnym na krzywdę zwierząt.

Więcej na temat interwencji policjantów w Bytowie i okolicach przeczytać można w kronice policyjnej.