Kierowca mercedesa pędził z prędkością 120 km/h w obszarze zabudowanym – stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Kierowca mercedesa pędził z prędkością 120 km/h w obszarze zabudowanym – stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Policja drogowa z Bytowa zatrzymała kierującego mercedesem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 km/h. Osoba ta poruszała się z prędkością 120 km/h w strefie miejskiej, gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h. W konsekwencji, mężczyzna ten na okres trzech następnych miesięcy został pozbawiony uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Cała sytuacja znajdzie swoje zakończenie na sali sądowej.

W rejonie miejscowości Jutrzenka, oficerowie służby ruchu drogowego spostrzegli szalejącego za kółkiem kierowcę w dniu 26 marca br., w godzinach porannych. Natychmiast podążyli za podejrzanym pojazdem i za pomocą nieoznakowanego rejestratora dokonali pomiaru prędkości mercedesa, która wyniosła 120 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna jest prędkość do 50 km/h.

Według relacji starszego sierżanta Dawida Łaszcz, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, funkcjonariusze zobligowani byli do zatrzymania mężczyźnie prawo jazdy. Dodatkowo nałożyli na tego 57-letniego kierowcę karę grzywny w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych. Kierowca skorzystał jednak ze swojego prawa do odmowy przyjęcia kary, co skutkuje skierowaniem sprawy do sądu.

Policja przypomina i podkreśla, że nadmierna prędkość oraz nieodpowiedzialne zachowanie na drodze to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Dlatego też funkcjonariusze służby drogowej zwracają szczególną uwagę na takie wykroczenia.