Ceny paliwa a funkcjonowanie PKS Bytów 

Ceny paliwa a funkcjonowanie PKS Bytów 

Sytuacja w ostatnich miesiącach związana z cenami paliwa była bardzo napięta. Podwyższone koszty dojazdu dotykały zarówno kierowców poruszających się swoimi samochodami, jak i właścicieli firm przewozowych. W ostatnich dniach zauważono jednak spadek cen na stacjach. PKS Bytów poszukiwał rozwiązań, zastanawiając się nad podwyższeniem cen biletów. 

Na niektórych stacjach można zauważyć już spadek cen paliw w stosunku do wcześniejszych znaczących podwyżek. To doskonała wiadomość dla wszystkich kierowców, ponieważ w niektórych miejscach za litr paliwa zapłacimy mniej niż 7 złotych. Z obniżenia cen cieszy się także prezes powiatowej spółki PKS Bytów. Zniżki spowodowane są spadkiem ceny baryłki ropy, która aktualnie kosztuje poniżej 100 $. To duża różnica w cenie, ponieważ od kilku miesięcy zauważalna była utrzymująca się cena powyżej tej wartości. 

PKS Bytów w tym roku martwił się już znaczną podwyżką cen paliwa i funkcjonowaniem darmowej komunikacji miejskiej w Bytowie. Zakładano, że gdyby zachować ten sam poziom przejazdów przedsiębiorstwo będzie generować straty. 

Aktualnie spółka rozważa podniesienie cen biletów, a ostateczna decyzja zapaść ma około 15 sierpnia. Przykładem dla PKS jest spółka kolejowa Polregio. Przedsiębiorstwo prowadzące działalność oferującą przewozy kolejowe podwyższyła bowiem ceny biletów z dniem 1 sierpnia.