Wzrost cen paliw, a darmowa komunikacja miejska

Wzrost cen paliw, a darmowa komunikacja miejska

Znaczący wzrost cen paliw odczuwają wszyscy kierowcy. Budżet przedsiębiorców udostępniających swoje pojazdy notuje coraz większe straty. Inflację odczuł również PKS Bytów, który wygrał przetarg na transport aktualnie kursującej komunikacji miejskiej. 

Komunikacja miejska w Bytowie

Od pierwszego czerwca 2021 roku mieszkańcy Bytowa mają do dyspozycji komunikację miejską, która świadczy usługi przewozowe na poszczególnych trasach za darmo. Przejazdy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i mieszkańcy często z nich korzystają, wybierając formę transportu do szkoły lub pracy. 

Komunikacja miejska w Bytowie została dofinansowana ze środków unijnych, a przetarg na przewozy wygrał tutejszy PKS. Korzyści płynące z korzystania z transportów publicznych to między innymi wpływ na lepszą jakość powietrza oraz zmniejszenie ruchu na ulicach. Przejazdy komunikacją miejską, stają się coraz bardziej popularne w miastach, niezależnie od ich wielkości. 

Podwyżka cen, a przejazdy komunikacją miejską

PKS wykonujący usługi związane z transportem skontaktował się z władzami Bytowa w sprawie znacznej podwyżki cen paliw. W swojej ofercie firma transportowa nie uwzględniła, że ceny paliw w ciągu roku wzrosną tak znacząco. Zachowując bowiem funkcjonowanie przejazdów na tym samym poziomie, przedsiębiorstwo zacznie generować straty. Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka uspokaja, że uzyskane wsparcie z dotacji unijnej zobowiązuje do kontynuowania działalności komunikacji miejskiej, nawet gdy dojdzie do sytuacji rozwiązania umowy cywilnoprawnej z aktualnymi wykonawcami. Obecnie sprawdzane są możliwości rozwiązania problemu i wsparcia firmy transportowej dofinansowaniem.