Wodne patrole policji i strażaków

Wodne patrole policji i strażaków

W okresie letnim, czuwanie nad bezpieczeństwem nad wodą jest ważną częścią pracy służb oraz ratowników. Bytowscy policjanci z Państwową Strażą Pożarną w Bytowie prowadzą wspólne patrole, które odbywają się na wodach całego powiatu. Współpraca pozwoli przede wszystkim uzupełniać się zawodowym doświadczeniem poprzez współpracę.

Z początkiem okresu letniego, rozpoczęto patrole policji kontrolujące bytowskie kąpieliska. Funkcjonariusze apelują komunikatami z lądu o rozsądek wypoczywających. Ponadto dbają o kontrolę żeglarzy, eliminują nietrzeźwych oraz niosą pilną pomoc na wodzie. 

Współpraca bytowskich policjantów ze strażakami, związana jest ze wspólnymi patrolami zarówno dzikich kąpielisk, jak i dojazdów do akwenów, czy miejsca wodowania sprzętu. To także okazja do wymiany doświadczenia w zakresie prowadzonych działań. Mundurowi poznają również m.in. ukształtowanie jezior, szlaku żeglownego oraz możliwości poruszania się po akwenach. 

Mundurowi apelują, aby wybierając miejsce wypoczynku skupiać się na strzeżonych kąpieliskach i aby nie przeceniać swoich możliwości w wodzie, szczególnie w nieznanych miejscach. Ważne jest także zwracanie uwagi na wywieszoną flagę, pozwalającą lub zakazującą kąpieli. Bezpieczna kąpiel to także nadzór nad dziećmi oraz niespożywanie alkoholu przed wejściem do wody.