Emocjonujące plany budowy małej obwodnicy Bytowa, która połączy Przyborzyce ze Świątkowem

Emocjonujące plany budowy małej obwodnicy Bytowa, która połączy Przyborzyce ze Świątkowem

W niedalekiej przyszłości rozpocznie się realizacja projektu zwanego „małą obwodnicą Bytowa”. Jest to trasa, która ma na celu połączenie Przyborzyce ze Świątkowem. Kluczowe znaczenie ma tutaj faktyczne połączenie dróg wojewódzkich 212 i 209, co znacząco odciąży centralną część Bytowa od natłoku samochodowego.

Bytów od pewnego czasu poszukiwał skutecznego rozwiązania na poprawę płynności ruchu w mieście, zwłaszcza w jego sercu. Stąd wynika pomysł budowy drogi o nazwie ul. Przyborzycka. Ta ulica stanowi pierwszy etap budowy omawianej obwodnicy. Kolejny etap, na który miasto już zdobyło dofinansowanie w wysokości 8 mln zł, polega na dalszej rozbudowie drogi do punktu 209 drogi wojewódzkiej. W rezultacie omawiana obwodnica będzie łączyć trasę 212 z trasą 209.

To projekt drogowy mający na celu połączenie dróg wojewódzkich 209 i 212, co powinno skutecznie ograniczyć ruch samochodowy w centrum miasta. Bytów przygotowuje się do realizacji projektu „małej obwodnicy”, czyli trasy łączącej Przyborzyce ze Świątkowem. Miasto otrzymało już dofinansowanie na ten cel w ramach tzw. Polskiego Ładu.

Jednak nieustannie rodzą się pytania, kiedy rozpocznie się budowa tej kluczowej drogi i kiedy zostanie ona ukończona? Ile wyniesie koszt budowy „małej obwodnicy Bytowa” i jaki wpływ ta inwestycja będzie miała na jakość życia mieszkańców? Na te i wiele innych pytań nasza reporterka Klaudia Cieplińska – Bednarek postanowiła znaleźć odpowiedzi podczas rozmowy z burmistrzem Bytowa, Ryszardem Sylką.