Zagadka powtarzających się pożarów składowiska tekstyliów w Kamieńcu

Zagadka powtarzających się pożarów składowiska tekstyliów w Kamieńcu

31 października, we wtorkowy wieczór, doszło do poważnego zdarzenia – wybuchł pożar na składowisku tekstyliów w Kamieńcu. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez strażaków, jest to już trzydzieste trzecie takie zdarzenie w ciągu ostatnich trzech lat. Pomimo intensywnej walki z ogniem, prowadzonej przez blisko sto strażaków, sytuacja nadal pozostaje nieopanowana – mimo upływu trzech dni od rozpoczęcia działań.

W chwili obecnej zaangażowanych w akcję gaśniczą jest dziewięć zastępów straży pożarnej, składających się z łącznej liczby dziewiętnastu strażaków. Ci nieprzerwanie podejmują wysiłki, by ostatecznie opanować sytuację. Tymczasem, przyczyny wybuchu pożaru pozostają niewyjaśnione. Sprawa ta będzie przedmiotem śledztwa lokalnej policji, jak tylko uda się ugasić ogień. Na miejscu działa również specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego, która monitoruje jakość powietrza w okolicy.

St. kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku, zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą. Dodaje także, że przeprowadzone zostały pomiary jakości powietrza i nie ma konieczności ewakuacji okolicznych mieszkańców, którzy nie są zagrożeni.