Festiwal ku czci tradycji myśliwskiej odbywający się w Bytowie przyciąga lojalnych widzów

Festiwal ku czci tradycji myśliwskiej odbywający się w Bytowie przyciąga lojalnych widzów

Bytów jest miejscem corocznej, wieloletniej imprezy zwanej Ogólnopolskim Festiwalem Muzyki Myśliwskiej. To zjawisko, znane ze swojego unikalnego koloru, oryginalności i niepowtarzalnego klimatu, zawsze skutecznie przyciąga tłumy wiernych fanów i ciekawych obserwatorów.

Uczestnikami festiwalu są sygnaliści myśliwscy, którzy co roku rywalizują ze sobą. Są to jednostki, które zdobyły umiejętność grania na specyficznym instrumencie, nazywanym rogiem myśliwskim, i wydobywania z niego dźwięków sygnałów myśliwskich.

Sygnały te, wykorzystywane przez myśliwych od setek lat, pełnią funkcję komunikacyjną pomiędzy nimi samymi a naganką podczas polowań.

W ramach ostatniej XXVIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej odbywały się również różne konkursy. W tym m.in. XXVIII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich o laur „Róg Wojskiego” i XXI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej.

W piątek i sobotę konkursowe przesłuchania odbywały się w różnych kategoriach na terenie zamku w Bytowie, a także w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w tym samym mieście.