Sponsorzy Bytovii Bytów zaproszeni na prezentację raportu finansowego i podziękowania za ich wsparcie

Sponsorzy Bytovii Bytów zaproszeni na prezentację raportu finansowego i podziękowania za ich wsparcie

Władze Bytovii Bytów zainicjowały spotkanie mające na celu wyrażenie wdzięczności swoim sponsorom, jak również przedstawienie im szczegółowego raportu finansowego pochodzącego z ostatnich miesięcy.

Restauracja „Kaszubianka” stała się areną pierwszego w tym roku zebrania Klubu Biznesu Bytovii Bytów, które miało miejsce w piątek 7 czerwca. Na samym początku spotkania, prezes klubu, Łukasz Hinc, przedstawił kompleksowy raport dotyczący najnowszych wydarzeń w klubie. Miało to duże znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, że w maju oba senioralne zespoły awansowały do wyższych lig – pierwsza drużyna do IV ligi pomorskiej, a drużyna rezerw do klasy A.

Ale nie te osiągnięcia były najistotniejszym punktem spotkania. Kluczowym aspektem była prezentacja bilansu finansowego, który dawał sponsorom możliwość zrozumienia szczegółowej struktury kosztów i zysków ponoszonych przez Bytovię w trakcie utrzymania wszystkich drużyn. Dokładnie rok po objęciu sterów klubu przez Łukasza Hinca, zadłużenie klubu spadło z 750 tysięcy złotych do 400 tysięcy złotych.

– Staramy się systematycznie zredukować nasze zadłużenie i wyznaczamy nowe cele na przyszłe lata. Chciałbym całkowicie pozbyć się zadłużenia do końca 2025 roku. Wierzę, że to możliwe. Apeluję do naszych sponsorów o przyłączenie się do naszego projektu – Bytovia z dnia na dzień rośnie w siłę, nie zamierzamy poddać się i jestem pewien, że za kilka lat staniemy się bardzo dynamicznym klubem. Dlatego też organizujemy Klub Biznesu. Nie tylko rozmawiamy o piłce nożnej. Nasi sponsorzy to przedsiębiorcy, którzy mogą skorzystać na takich spotkaniach, spotkać się z innymi biznesmenami, wymienić informacje, kontakty. To warto kontynuować – komentuje prezes Łukasz Hinc.