Nowy chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa w gminie Bytów

Nowy chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa w gminie Bytów

Gmina Bytów po 6 latach starań o dofinansowanie, może pochwalić się nowymi inwestycjami. Prace nad poprawą bezpieczeństwa i zarazem budową chodników i ścieżek pieszo-rowerowych ruszyły. Władze mają nadzieję, że w kolejnych latach uda się kontynuować projekt, aby zapewnić mieszkańcom większe bezpieczeństwo. Czego dotyczą aktualnie realizowane inwestycję?

Budowa chodnika w Niezabyszewie

Mieszkańcy i władze od lat pragnęli, aby droga z Niezabyszewa w kierunku Bytowa posiadała chodnik. Powodem było bezpieczeństwo pieszych, którzy bardzo często przechodzili trasę przy drodze 20. Inwestycja opiera się na położeniu chodnika, wykonaniu oświetlania drogowego na trasie 2,4 km oraz kanalizacji teletechnicznej i deszczowej. Chodnik ma mieć długość około kilometra i rozpoczynać się na skrzyżowaniu dróg na Sierzno. Całkowity koszt zmian ma wynieść blisko 2,4 mln zł, a realizacją zajmuje się firma Marbruk z Charzyków.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Przęsinie

Zaplanowana w tym samym czasie inwestycja, dotyczy budowy ścieżki pieszo-rowerowej w Przęsinie gm. Bytów. Lokalizacja ścieżki rozpocznie się na skrzyżowaniu na drodze powiatowej w kierunku Świeszyna przez 552 m, aż do strefy przemysłowo-mieszkalnej w Przęsinie. Umowa podpisana z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad obejmuję również, utworzenie kanalizacji deszczowej i teletechnicznej. Łączny koszt projektu to około 2 mln zł.

Włodarze, a szczególnie radni są bardzo zadowoleni z postępu prac, o które sukcesywnie się starali przez kilka lat. Wierzą, że dzisiejsze inwestycje są początkiem zmian w infrastrukturze gminy Bytów. Aktualnie realizowane inwestycję są dofinansowane z rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024.