Jarmark Wielkanocny w Bytowie – ruszyły zapisy wystawców

Jarmark Wielkanocny w Bytowie – ruszyły zapisy wystawców

Zgłoszenia na tegoroczną edycję Jarmarku Wielkanocnego w Bytowie, można już zgłaszać. Wydarzenie zaplanowano na 10 kwietnia 2022 roku w godzinach 9-15 na Placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Warunkiem uczestnictwa wystawców jest wysłanie podpisanej karty zgłoszenia do 7 kwietnia. 

Organizatorem zaplanowanego wydarzenia jest Gmina Bytów. Impreza posiadać ma charakter kulturowo-wystawienniczo-handlowy i odbyć się przed Świętami Wielkanocnymi. Wystawcy, którzy wyrażają chęć sprzedaży swoich wyrobów, zgłaszać się mogą do 7 kwietnia poprzez wysłanie podpisanej karty pocztą, mailowo bądź osobiście do Urzędu Miejskiego w Bytowie. Podpis jest istotnym potwierdzeniem akceptacji panujących zasad regulaminu zdarzenia. Stanowiska namiotowe udostępnione zostaną na bytowskim rynku bezpłatnie, ograniczona jest jednak ich pula, o której decyduje przede wszystkim kolejność zgłoszeń. W późniejszym czasie przyjmowane zgłoszenia dotyczą przede wszystkim wystawców,  posiadających własne stanowisko w postaci namiotu. Organizator poinformuje zgłoszone osoby o przyjęciu bądź odrzuceniu zgłoszenia, najpóźniej do 8 kwietnia. Na Jarmarku Wielkanocnym preferuję się stanowiska nawiązujące do zbliżających się świąt. Dodatkowych informacji na temat jarmarku udziela Wydział Rozwoju Lokalnego i Promocji. 

W Ubiegłym roku na Jarmarku w Bytowie znajdowało się 27 stoisk, na których była możliwość dokonywania zakupów przygotowujących do Wielkanocy. Na straganach znajdowały się m.in. prace handmade w tym stroiki, wianki, makramy, ozdoby, palmy, jak również wyroby spożywcze m.in. wędliny, pieczywo, przyprawy i oleje.