Karetki z Bytowa na Ukrainie

Karetki z Bytowa na Ukrainie

Dwie karetki zakupione i wyposażone przez Bytowian znajdują się już na Ukrainie. Środki i wyposażenie udało się zorganizować w błyskawicznym tempie. W ciągu kilkunastu dni udało się zebrać pieniądze na kupno sprzętów, wyposażyć je i dostarczyć do Kijowa i Horochowa. 

Pierwsza karetka, która trafiła do Kijowa na Ukrainie 9 marca, była sfinansowana przede wszystkim dzięki mieszkańcom. Spontaniczna zbiórka na konto fundacji Rozwoju Lokalnego “Parasol” w kilka dni osiągnęła kwotę ponad 50 tys. zł. Pozwoliło to zakupić sprzęt oraz dzięki przedsiębiorcom i pasjonatom Automotoklubu Bytowskiego wyposażyć go w leki, opatrunki, sprzęt do pierwszej pomocy, nosze oraz dostarczyć na Ukrainę.

Starosta zaapelował, aby samorządy powiatu zrzuciły się na kolejny pojazd, tym razem dla zaprzyjaźnionego Horochowa. Zbiórkę zorganizowała fundacja Nasze Zdrowie, a karetka 14 marca była już u naszych sąsiadów. Leszek Waszkiewicz dziękuję wszystkim darczyńcom za okazane serce. Dzięki pracownikom szpitala i fundacji Nasze Zdrowie, karetkę zaopatrzono w niezbędne sprzęty. Dzięki pomocy firmy Drutex wypełniono ją także po brzegi środkami medycznymi.