Klub Biegacza "Goch" Bytów zainicjował cykl warsztatów z orientacji terenowej

Klub Biegacza "Goch" Bytów zainicjował cykl warsztatów z orientacji terenowej

Minioną sobotę, 2 grudnia, w miejscowości Rzepnica miała miejsce pierwsza edycja warsztatów poświęconych orientacji terenowej. Organizatorem wydarzenia był Klub Biegacza „Goch” Bytów, a prowadzącym zajęcia – Jerzy Sudoł. Przewidziano, że spotkania tego typu będą miały miejsce regularnie, na zasadzie stałego cyklu, zawsze w pierwszą sobotę każdego miesiąca.

Wydarzenie przyciągnęło około 20 uczestników w różnym wieku. Każdy z nich miał szansę nauczyć się, jak właściwie posługiwać się mapą i kompasem. Oprócz nauki, na pewno nikt nie narzekał na nudę – atmosfera była wręcz rodzinna, a na wszystkich czekały drożdżówki oraz kawa czy herbata.

– Jest to innowacyjne podejście do biegania, które łączy w sobie wysiłek fizyczny z psychicznym. Zdecydowanie warto spróbować – wyraził swoją opinię Stanisław Majkowski, reprezentujący Klub Biegacza „Goch” Bytów.

Pomimo organizacji warsztatów, tego samego dnia dwóch przedstawicieli klubu wzięło udział w XXXII Biegu Mikołajkowym, który odbywał się w Jarosławcu. Łukasz Gostkowski zajął 9. miejsce na dystansie 10 km, a tuż za nim, na 19. pozycji uplasował się Sławomir Wierzejski. Obydwaj zawodnicy zasłużyli na pochwały, znajdując się wśród najlepszych w swojej kategorii wiekowej.