Mieszkańcy Bytowa muszą pożegnać się z elektrycznymi hulajnogami – operator wycofuje się z powodu braku współpracy

Mieszkańcy Bytowa muszą pożegnać się z elektrycznymi hulajnogami – operator wycofuje się z powodu braku współpracy

Elektryczne hulajnogi, które do wypożyczenia były dostępne dla mieszkańców Bytowa, stopniowo znikają z miejskiego krajobrazu. Wszystko za sprawą operatora, który tłumaczy swoją decyzję brakiem podwykonawcy.

Bytowianie mogli korzystać z usług firmy TIER, która udostępniała swoje elektryczne hulajnogi do wypożyczenia po zimowej przerwie, od kwietnia. Wszystko, co było potrzebne do skorzystania z tej formy transportu, to aplikacja mobilna na smartfonie.

Jednak te dni, kiedy jednoślady były dostępne dla mieszkańców Bytowa, są już przeszłością. Operator systemu, firma TIER, podjęła decyzję o ich wycofaniu. Zadecydował o tym brak odpowiedniego podwykonawcy do realizacji tej usługi.

Firma TIER utrzymuje jednak, że decyzja o wycofaniu hulajnóg jest tylko chwilowego charakteru. Wrócenie tego środka transportu do Bytowa jest możliwe, ale zależy od znalezienia nowego lokalnego partnera. Ten miałby na swoich barkach zadanie rozmieszczenia hulajnóg i utrzymania porządku, nie tylko na terenie samego miasta, ale także w okolicznych miejscowościach takich jak Rzepnica, Pomysk Wielki, Dąbie, Mądrzechowo, Udorpia czy Świątkowo.

Hulajnogi elektryczne marki TIER zadebiutowały w Bytowie 21 kwietnia 2023 roku. Na ulice miasta trafiło wtedy aż 100 jednośladów, które natychmiast przyciągnęły uwagę szczególnie młodszych mieszkańców.