PKS Bytów – rosnące przychody i zysk na poziomie miliona złotych

PKS Bytów – rosnące przychody i zysk na poziomie miliona złotych

Spółka PKS Bytów, będąca własnością powiatu bytowskiego, ma powody do dumy, ponieważ udało jej się wygenerować zysk przekraczający milion złotych.

Z informacji udzielonych przez prezesa firmy wynika, że firma w ciągu ubiegłego roku uzyskała 22,35 mln zł dochodu z przewozów autobusowych. Flotę składającą się z 99 autobusów wykorzystano do przewiezienia prawie 2 mln (dokładnie 1,93 mln) klientów.

Prezes spółki PKS Bytów, Zdzisław Piskorski, podkreśla, że przychody z transportu pasażerskiego były o 3,96 mln zł wyższe niż w 2022 roku.

Generalnie rzecz biorąc, przychody firmy wzrosły o 14% w porównaniu do poprzedniego roku.

Na koniec ubiegłego roku firma PKS Bytów miała na swojej liście płac 127 pracowników, z czego 41 było zatrudnionych w bazie w Miastku. Ta grupa zawierała 66 kierowców, 34 pracowników stacji obsługi i 27 innych specjalistów. Średnia płaca w firmie wynosiła 5114 zł, ale kierowcy zarabiali średnio więcej – 5366 zł, jak poinformował prezes Piskorski.

Jednak radny powiatu, Jerzy Barzowski, zwraca uwagę, że spółka PKS Bytów zawdzięcza swoje pozytywne wyniki finansowe programowi rządu PiS wspierającemu nieekonomiczne połączenia autobusowe. Firma z Bytowa skorzystała z tego rodzaju subwencji.