Mistrzostwo Polski w Boksie Juniorów zdobyte przez Arkadiusza Żuka z Gardy Bytów

Mistrzostwo Polski w Boksie Juniorów zdobyte przez Arkadiusza Żuka z Gardy Bytów

Arkadiusz Żuk, młody zawodnik z Gardy Bytów, udowodnił, że nie ma lepszego od siebie w polskim boksie. Z powodzeniem stawił czoła rywalom podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie, które odbyły się w Ciechocinku. W kategorii do 92 kg okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając złoty medal.

Aby stanąć na najwyższym stopniu podium, Żuk musiał pokonać czterech przeciwników. Najtrudniejszym testem okazał się finałowy pojedynek z Patrykiem Kluską ze Startu Częstochowa, z którym miał już wcześniej do czynienia.

Daniel Kreft, trener Gardy Bytów, w rozmowie z Weekend FM wyjawił, że decyzję o startach Żuka w cięższej kategorii podjęli celowo. Chcieli tym samym zaprotestować przeciwko decyzji o wysłaniu Patryka Kluski na Mistrzostwa Europy Kadetów zamiast Arkadiusza.

Kreft zapewnia, że Żuk był lepszy od Kluski we wszystkich sparingowych walkach podczas obozu kadry. Trener kadry wybrał jednak Kluskę, argumentując, że prezentuje się lepiej. Ostatecznie to jednak Żuk pokazał swoją przewagę, jednogłośnie wygrywając na punkty finałowy pojedynek z Kluską. Kreft określił to jako „zbicie go jak dziecko”. Podkreślił również, że w żadnym momencie rywal nie zagrażał Żukowi.