Pożar przy ulicy Miasteckiej w Bytowie – szybka reakcja strażaków zapobiega tragedii

Pożar przy ulicy Miasteckiej w Bytowie – szybka reakcja strażaków zapobiega tragedii

Podczas normalnej pracy w firmie Metals Works, zlokalizowanej przy ulicy Miasteckiej w Bytowie, doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na terenie przedsiębiorstwa, którego właścicielem jest Stanisław Malek, zapoczątkował się pożar palet. Na szczęście, dzięki błyskawicznej interwencji straży pożarnej z PSP Bytów, sytuacja została szybko opanowana. W efekcie nie doszło do żadnych tragicznych konsekwencji, a całe zdarzenie zakończyło się jedynie przerażeniem pracowników.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 16:00, kiedy to strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu pożaru na terenie firmy. W pierwszej chwili pracownicy podjęli próbę samodzielnego ugaszenia ognia. Jednakże, pomimo ich wysiłków, konieczne okazało się wezwanie profesjonalnej straży pożarnej z bytowskiej PSP. Strażacy natychmiastowo podjęli akcję gaśniczą skierowaną na płonące drewniane palety i otaczający je obszar, w tym metalową konstrukcję obiektu.

Karol Malek, syn właściciela firmy i świadek całego zdarzenia, podkreślił jak ważna była szybka reakcja strażaków. Dzięki nim udało się uniknąć potencjalnej katastrofy. Malek wyraził swoją wdzięczność dla strażaków oraz policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, którzy wspólnymi siłami zapobiegli eskalacji sytuacji.