Zarząd Dróg Powiatowych w Bytowie analizuje oferty na przebudowę 15 km dróg powiatowych

Zarząd Dróg Powiatowych w Bytowie analizuje oferty na przebudowę 15 km dróg powiatowych

Obecnie Zarząd Dróg Powiatowych w Bytowie prowadzi proces oceny złożonych ofert na renowację i modernizację blisko 15 kilometrów dróg powiatowych. Prace mają się zakończyć za nieco ponad rok, co pozwoli na zapewnienie bezpiecznej komunikacji do drogi krajowej numer 21 oraz do dróg wojewódzkich o numerach 212, 211, 228 i 209.

Dnia 20 czerwca, w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie, miało miejsce otwarcie ofert na pięć planowanych inwestycji drogowych. Prace mają zostać zakończone do końca przyszłorocznych wakacji. Przewidywany koszt wszystkich prac wynosi około 16,5 miliona złotych, jednak jest duża szansa, że większość tras uda się odnowić lub przebudować za niższą kwotę. Najbardziej kosztownym zadaniem jest remont dziewięciokilometrowego odcinka Mydlita – Jasień – Obrowo (do skrzyżowania w stronę Łupawska). Najniższa złożona oferta, na kwotę prawie 8,2 miliona złotych, pochodzi od konsorcjum POL-DRÓG Drawsko Pomorskie i Przedsiębiorstwa Drogowego Romana Jereczka z Przyborzyc. Jest to o 400 tysięcy złotych mniej, niż wynosił początkowy kosztorys.

Wspomniane konsorcjum złożyło również najbardziej korzystne oferty na pozostałe cztery zadania. Chcą oni przeprowadzić modernizację prawie 2,8 kilometra drogi łączącej Trzebielino z Kołczygłowami oraz przebudowę mostu przez rzekę Pokrzywną za kwotę nieco ponad 3,3 miliona złotych, co oznacza oszczędność ponad 600 tysięcy złotych w porównaniu do pierwotnego kosztorysu. Propozycja na przebudowę odcinka od Trzebielina do mostu, wraz z fragmentem przez Poborowo, liczącego ponad 2 kilometry, wynosi ponad 2,3 miliona złotych. Jest to kwota mniejsza od pierwotnego planu finansowego o prawie 200 tysięcy złotych.