Odbył się Piknik Senio-RITA 

Odbył się Piknik Senio-RITA 

Na początku lipca odbył się piknik integracyjny, na którym bawili się uczestnicy projektu Senio-RITA. Pogoda sprzyjała, a ciepła dodawała panująca atmosfera i pyszny poczęstunek. Seniorzy już po raz drugi bawili się na boisku obok bytowskiego stadionu. 

To już drugi rok, kiedy seniorzy uczestniczący w projekcie Senio-RITA spotkali się na pikniku integracyjnym.  Odbył się on 1 lipca na boisku, który znajduję się obok bytowskiego stadionu. Pogoda i atmosfera sprzyjała uczestnikom, na których czekało wiele atrakcji i potrawy zarówno na ciepło, jak i zimno. Zorganizowano również występy artystyczne, które umilały wspólnie spędzony czas. Jedną z grup, która wystąpiła na scenie, byli sami uczestnicy projektu, którzy na zajęciach animacyjnych, ćwiczyli swoje warsztaty wokalne. Zaprezentowany kaszubski repertuar, cieszył się ogromnym uznaniem. Występy, jakie można było zobaczyć, zaprezentowali również uczestnicy ŚDS oraz chóru “Złoty kłos”. Nad całą oprawą muzyczną czuwał pan Ryszard, który przyjechał z Kornego. 

Pomimo wysokich temperatur na pikniku integracyjnym obecni byli także strażacy, którzy przeprowadzili pokazy dla zainteresowanych. Dowiedzieć się można było, m.in. jak wyposażony jest wóz strażacki oraz uzyskać odpowiedź na zadane pytania. 

Uczestnicy mieli okazję ponadto wziąć udział w różnych atrakcjach, takich jak np. ćwiczenia relaksacyjne Qi Gong.  Fundacja “Zdrowie Nasze” zorganizowała badania, dzięki którym można było zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cukru i cholesterolu. Mimo wysokich temperatur wszystkim towarzyszył dobry nastrój i chęć spędzenia wspólnego czasu.