Podwyżki w kotłowniach spalających węgiel

Podwyżki w kotłowniach spalających węgiel

Rosnące z dnia na dzień ceny węgla, to ostatnio popularny temat, który spędza sen z powiek każdego, kto musi zapewnić opał na zimę. Koszt węgla zwiększył się również dla spółek, które prowadzą kotłownie i zapewniają mieszkańcom dostawy ciepła. Nieuniknione, że rozpoczynający się w tym roku sezon, będzie droższy. 

Funkcjonującą Miejską sieć ciepłownicza w Bytowie, sprzedano wraz z kotłownią, kilka lat temu spółce Veolia. Ta, dostarcza ciepło do 250 klientów, którymi głównie są odbiorcy biznesowi oraz instytucjonalni. Pewne jest, że zbliżający się sezon ciepłowniczy 2022/2023 będzie dużo droższy. Wszystko za sprawą rosnących cen węgla, które spalane zostaje w należących do spółki kotłowniach. Przedstawiciele zapewniają jednak, że bezpieczeństwo ciepłownicze w Bytowie jest zapewnione, a ciepłownia pracuję prawidłowo. Zapasy węgla pozwalają zaspokoić zapotrzebowanie na surowiec, które jest zgodne z przepisami obowiązującymi aktualnie w kraju. Spółka zapowiada również, że do roku 2030 planuję całkowicie zrezygnować ze spalania węgla, szukając optymalnych rozwiązań dostarczania przez nich ciepła. 

Ceny za energię dostarczaną przez spółkę Veolia, nie ulegną na razie podwyższeniu. Obserwując jednak rosnące ceny węgla, podwyżka będzie wkrótce nieunikniona.