Park Sąsiedzki w Bytowie gotowy

Park Sąsiedzki w Bytowie gotowy

Przestrzeń mieszczącą się przy ulicy Pochyłej, która aktualnie służy do wypoczynku i zabawy, jeszcze niedawno wyglądała całkiem inaczej. Dzięki zaangażowaniu, które włożyli mieszkańcy i Stowarzyszenie Zdrowy Bytów powstał w miejscu Park Sąsiedzki. 

Urządzenie Parku Sąsiedzkiego w Bytowie, przy ulicy Pochyłej jest przede wszystkim ostatnim elementem projektu, który miał na celu rewitalizację ulicy Miłej. Całość inwestycji kosztowała blisko 7 mln złotych, z czego połowa uzyskana została z dotacji unijnych. Na przygotowanie parku natomiast przeznaczono ponad 100 tys. złotych. 

Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności udało się stworzyć miejsce, które powstało według oczekiwań mieszkańców. Całość rewitalizacji przebiegła pomyślnie i zgodnie z założonymi planami. Idea, która towarzyszyła przy planowaniu przestrzeni, dotyczyła głównie zapewnienia mieszkańcom kontaktu z naturą oraz edukacji ekologicznej. 

Dzięki grupie plastyków GWASZ, działających przy Bytowskim Centrum Kultury na jeden ze ścian powstał mural, nawiązujący do dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego ziemi bytowskiej. Grupa wykonała także szablony gier zapomnianych na pobliskim parkingu. Ponadto uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bytowie wybudowali domek, który będzie służył owadom. 

Realizacja i oficjalne otwarcie Parku Sąsiedzkiego, który miał miejsce 6 maja, zajęło się Stowarzyszenie Zdrowy Bytów. Otwarcie udowodniło przede wszystkim, że Park Sąsiedzki jest miejscem wypoczynku dedykowanym dla każdego. Umieszczone ławki, leżaki, hamaki, a nawet stół do gry w szachy pozwolą cieszyć się miejscem wszystkim odwiedzającym.