Pijany kierowca potrącił pieszego na chodniku

Pijany kierowca potrącił pieszego na chodniku
Red light flasher atop of a police car.

W niedzielę (19 lutego) doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego nietrzeźwy kierujący samochodem, potrącił poprawnie poruszającego się chodnikiem pieszego z dwoma psami. Kierowcę zatrzymali świadkowie, którzy o całym zdarzeniu poinformowali służby. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do poruszania się samochodem, ponieważ stracił prawo jazdy za jazdę po alkoholu. 

W niedzielę do policjantów z Bytowa wpłynęło zgłoszenie o ujęciu sprawcy zdarzenia drogowego na ulicy Szarych Szeregów. Świadkowie poinformowali mundurowych, że na pobliskiej ulicy Dymały doszło do potrącenia pieszego, a sprawca się oddalił. Policjanci obecni na miejscu wstępnie ustalili, że mężczyzna nie dostosował prędkości drogowych i w wyniku utraty panowania nad pojazdem wjechał na chodnik, którym poruszał się pieszy z dwoma psami. Szybko okazało się jednak, że mężczyzna wsiadł za kółko, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, gdy policjanci sprawdzili go w policyjnym systemie, na jaw wyszło, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Prawo jazdy stracił bowiem za jazdę po spożyciu alkoholu.  

Potrąconego 64-letniego mężczyzna przewieziono do szpitala, natomiast zwierzęta przekazano pod opiekę weterynarza. Na szczęście poszkodowany nie odniósł poważnych obrażeń.