Policja w Bytowie podsumowuje swoje działania w 2023 roku

Policja w Bytowie podsumowuje swoje działania w 2023 roku

Przełom 2023 i 2024 roku bytowska formacja policyjna przeznaczyła na dokładne podsumowanie minionego roku, który okazał się być pełen wydarzeń. Liczne interwencje, kontrola dokumentów i badania trzeźwości kierujących pojazdami, to tylko niektóre z podejmowanych działań. Jednostka mogła poszczycić się wysokim poziomem wykrywalności przestępstw, co zapewniło jej jedno z czołowych miejsc w rankingu na szczeblu wojewódzkim. W międzyczasie, policjanci z Bytowa nie zapomnieli o działalności społecznej i charytatywnej.

Podczas odprawy rocznej, która miała miejsce w auli bytowskiej jednostki policyjnej, dokonano szczegółowego przeglądu działań w ostatnich dwunastu miesiącach. Szefowie kryminalnego, prewencyjnego i ruchu drogowego pionów dokładnie omówili efekty pracy swoich podwładnych. Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski skupił się na istotnych dla jednostki zakupach sprzętu oraz wspomniał najbardziej znaczące wydarzenia, które miały miejsce w 2023 roku.

„W roku 2023 utrzymano wysoką ogólną wykrywalność przestępstw, która osiągnęła poziom 84%” – informuje Dawid Łaszcz, rzecznik prasowy policji bytowskiej. „To o prawie 2 punkty procentowe więcej niż rok wcześniej, co umieściło nas na drugim miejscu w rankingach wojewódzkich. Liczba przestępstw o charakterze kryminalnym obniżyła się o 70, a ich wykrywalność wyniosła 86,4%. To wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu do roku 2022. Ponadto, zanotowano spadek liczby kradzieży z włamaniem o 42 przypadki oraz o 7 mniej incydentów bójek i pobić. Wykrywalność tych ostatnich wyniosła aż 100%”.