Policja zatrzymała włamywacza, który ukradł przedmioty za kilkanaście tysięcy złotych

Policja zatrzymała włamywacza, który ukradł przedmioty za kilkanaście tysięcy złotych

Policja z Bytowa zatrzymała 59-letniego mężczyznę, który włamał się do jednego z domów jednorodzinnych. Poniesione straty, w tym przedmioty i gotówkę właściciel oszacował na kilkanaście tysięcy złotych. Ponadto włamywacz próbował okraść kolejne dwa domy. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy udało się jednak zatrzymać sprawce, który najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. 

Funkcjonariusze z Powiatowej Komendy Policji w Bytowie otrzymali zgłoszenie, w którym zostali poinformowani o włamaniu do jednego z jednorodzinnych domów w Rzepnicy. Sprawca dostał się do budynku przez wypchnięcie jednego z parterowych okien. Zabrał biżuterię, zegarki, sprzęt elektroniczny i gotówkę. Szacowana przez właściciela wartość skradzionych rzeczy wynosi blisko 17 tysięcy złotych. Funkcjonariusze wspominają również o kolejnych zgłoszeniach próby włamań do domów przez nieznanego mężczyznę. 

Policjanci po zgłoszeniu zabrali się do pracy, przeczesywali bowiem przyległe do zgłoszonych nieruchomości tereny. W pracy wspierał ich również pies tropiący. Po kilku godzinach udało się dzięki termowizorowi zlokalizować chowającego się za drzewami mężczyznę. Po próbie nawiązania kontaktu nie potrafił on racjonalnie wytłumaczyć kierunku, do którego idzie. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 59-letni obywatel Ukrainy, w którego plecaku znajdowały się skradzione chwile wcześniej rzeczy. 

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do bytowskiej jednostki. Postawiono mu zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowanie włamania. Najbliższe dwa miesiące włamywacz spędzi w areszcie za decyzją prokuratora. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji na temat działań policjantów w okolicy w zakładce: Kronika Policyjna