Policjanci z Bytowa wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku 

Policjanci z Bytowa wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku 

Na trasie pomiędzy Mądrzechowem a Ząbinowicami doszło w sobotę 22 października do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia z drzewem osobowego audi, na miejscu śmierć poniosła 18-letnia kobieta. Wstępne ustalenia bytowskich policjantów wskazują na niedostosowanie do panujących warunków na drodze prędkości przez kierującą i stracenia panowania nad pojazdem. 

W sobotę około godziny 15:00 dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie informujące o wypadku na trasie Mądrzechowo – Ząbinowice. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy policji oraz służby ratunkowe. Osobowe audi, którym kierowała 18-letnia kobieta, uderzyło w drzewo. Niestety z powodu licznych obrażeń kobieta zmarła na miejscu. Po kilku godzinach pracy funkcjonariuszy, która wiązała się z zabezpieczeniem miejsca wypadku i zebraniem materiałów dowodowych wstępnie ustalono możliwe przyczyny zdarzenia. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Bytowie, wskazują one najprawdopodobniej na niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. W wyniku kobieta straciła panowanie nad samochodem i czołowo uderzyła w drzewo. 

Kolejne działania funkcjonariuszy w tej sprawie, opierać się będą na dokładnym ustaleniu okoliczności wypadku. Podstawą szczegółowej pracy będą przede wszystkim zabezpieczone ślady zdarzenia, wykonana przez technika dokumentacja fotograficzna i szkic oraz zabezpieczony do szczegółowych oględzin pojazd. 

Policjanci apelują o dostosowanie prędkości, z jaką poruszamy się po drodze do panujących na niej warunków oraz zachowaniu ostrożności. 

Więcej wydarzeń z dróg i działań funkcjonariuszy policji w Bytowie w zakładce: Kronika Policyjna – bytowinfo.pl