Ponadnarodowe finansowanie dla gmin na modernizację infrastruktury drogowej

Ponadnarodowe finansowanie dla gmin na modernizację infrastruktury drogowej

Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu i kandydat Prawa i Sprawiedliwości do miejsc w parlamencie, poinformował o przyznaniu funduszy oraz zawarciu umów z firmami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie prac. Kwota ta ma być przeznaczona na renowację dróg i ulic w trzech gminach: Bytów, Tuchomie i Czarna Dąbrówka. Jak podkreśla Müller, to dzięki takim dotacjom rządowym komfort podróży mieszkańców wielu regionów zostaje znacznie poprawiony.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg jest programem mającym na celu wsparcie rekonstrukcji dróg lokalnych – mówi rzecznik rządu. Remont istotnych dróg w moim regionie jest coraz bliżej końca. Umowy z wykonawcami zostały już podpisane. To oznacza, że niedługo mieszkańcy oraz osoby odwiedzające te regiony będą mogły korzystać z nowych nawierzchni – dodaje Piotr Müller.

Dzięki środkom otrzymanym od rządu, remontowane będą drogi powiatowe łączące Bobięcino i Malęcino, ulice Miodowa i Olimpijska w Dąbiu, ulica Buczka w Tuchominie. Ponadto, zostanie zmodernizowany odcinek drogi przez miejscowość Mydlita oraz fragment trasy prowadzącej do Dębów.